ÅF får dom väl se till att dom bara har duktiga sådana eller

wepe
abene skrev: Janfire har ju inget system för att ta hand om sina kunder så varför påstå motsatsen. Ring upp deras växel och be om hjälp, längre kommer man inte.
Detekterar din nya brännare rätt CO och CO2 själv ? Eller luktar du dig till det ?abene skrev: Jag stängde kassakistan och böt brännare och efter det har det inte kostat mig ett öre. Inställningarna gör jag själv utan instrument.
Har du verkligen köpt brännaren av Janfire ?dkmart skrev:
Tror ni man kan erbjuda Janfire att köpa tillbaka brännaren?
Kanske funkar med ARN?
Nej så fungerar det inte.Ring Panasonics huvudkontor i Japan när din TV pajar. De säger ring Elgiganten som du köpte den av. Det är så det fungerar med större företag. Att vissa av JAnfires ÅF har varit dåliga är en annan femma, det verkar dock som det städas i leden nu.
Ett annat problem är att du har 7 av 9 turbolatorer kvar. Då antar jag att de är lika långa allihopa (ca 0,5m). Det som din ÅF skulle ha gjort är att ha kapat av Alla turbolatorerna till ca 15-25 cm och sen ställt det överflödiga skorstensdragen med hjälpa av en motdragslucka.Skorsten 100mm(rör) diam Längd 10m
Panna CTC 1100 med 7 av 9 Turbolatorer i.