Går det åt 4 pall = 3328 kg per år ?Nisse skrev: I år har jag tecknat ett 18 mån.-avtal med Telge, 12 pallar a' 1920:-/pall.
Vilket ger ett pris på 2310:-/ton.
Detta motsvarar 3 års förbrukning för mig. (4 pall/år).
Det var väldigt lite. Är huset väldigt litet eller väldigt välisolerat eller väldigt kallt ?
Jag bränner 12 pall per år så jag är lite avundsjuk.....
Hålla murstocken varm antar jag betyder att du vill ha fungerande självdragsventilation.
Mvh