2 vuxna + 2 tonåringar.
Huset finns på Österlen i Skåne.
Lite koriosa;
Tidigare förbrukning olja (ett genomsnitt för november under åren 1985-2003) 370 l.
Med dagspriset här och nu, hade det kostat mig 3511:-
FÖRBRUKNING:
Pelletsförbrukning november 2005, 580 kg á 2,02 kr/kg = 1171 kr
(Besparing jämfört med olja 2340 kr, eller ca 67 %).
Eget arbete under november ca 1 tim 30 min. (Sotning och städning i pannrummet vid ett tillfälle, samt påfyllning av förrådet vid 3 tillfällen).
Helt ok

/ Lasse